ICQRAJA NEWSLETTER No 11

[Dej of d dej]

Cetvrtak 05.10.2000.

[Novosti]

Vozdra rajo ...

Evo sad je 9:23 AM, cetvrtak, a ja nisam u skoli. Zelio bih svim
ticerima da cestitam njihov dan, i da zahvalim svim profesorima u nasoj
gimnaziji sto su odbili prijedlog direktora da nas vode na izlet.
Nesto gledam ovo vrijeme, nikako nije za izleta. Neke skole su ipak
otisle (medicinska) ... blago njima. Evo na radiju svira Merlin i ide
mi na zivce, al mrsko mi ustati da ugasim radio (na drugom je kraju
sobe). Predomislio sam se ... Merlina je zamjenio, ko drugi nego,
Pink Floyd. Ovo je 11. newsletter ... stay cool and enjoy the record ...
your music instructor ...

[Song of d dej]

PINK FLOYD - ANOTHER BRICK IN THE WALL (sva tri dijela)

part 1.

Daddy's flown across the ocean
Leaving just a memory
A snap shot in the family album
Daddy what else did you leave for me
Daddy what d'ya leave behind for me
All in all it was all just a brick in the wall
All in all it was all just bricks in the wall

-----------------------------------------------------------------------

part 2.

We don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone
Hey teacher leave us kids alone
All in all it's just another brick in the wall
All in all you're just another brick in the wall

(chorus at end by pupils from the Fourth Form Music Class
Islington Green School, London)

We don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone
Hey teacher leave us kids alone
All in all you're just another brick in the wall
All in all you're just another brick in the wall

-----------------------------------------------------------------------

part 3.

I don't need no arms around me
I don't need no drugs to calm me
I have seen the writing on the wall
Don't think I need anything at all
No don't think I'll need anything at all
All in all it was all just bricks in the wall
All in all you were just bricks in the wall

[Ivent of d dej]

Do sada se nista vazno nije desilo ... ali izmislicu nesto:
Danas ce se u Zenici, na stadionu Bilino Polje, odrzati koncert Elvisa
Prislija. Karte su vec rasprodate a na crnom trzistu su dostigle cijenu
i do 2 KM.

[Vedr of d dej]

Prohladno .. oblacno ... sa tendencijom nemjenjanja situacije.

[Mudrosti of d dej]

- Biti zaljubljen znaci vidjeti u onome tko vas voli ono sto zelimo, a
ne ono sto nalazimo. (Paul Reboux)
- Sve je covjecno jer sve je od covjeka. (August Ceserec)
- Ironik je ponajcesce samo uvrijedjeni patetik. (Christian Morgenstern)
- Kad covjek priseze na vjernost do groba, obicno ne misli na svoj grob.
(Zarko Petan)
- Ako zapocnemo svadju izmedju proslosti i sadasnjosti, uvidjeti cemo da
smo izgubili buducnost. (Winston Churcil)
- O kako je lepo biti glup. (Bora Corba)

[Vic of d dej]

Doso Mujo kuci i zateko Meksikanca na zeni. Pita ga Mujo: "Sta to
radis?". "Karamba!", odgovori Meksikanac. (karamba->karam ba  = vodim
ba ljubav, prim. prev.)

[Cosak]

Rajo ... kada sam pomislio da trebam pisati newsletter, pomislih da ce
to biti lako jer uvijek imam inspiracije za pisanje gluposti u "cosku".
Ali, sta ce ti se desit, tek se probudio, ucrnjaci me ovaj Floyd, pa
skontah da je kolicina crnjaka obrnuto proporcionalna produktivnosti.
Posto mi je buraz odnio kasetu Metallice, a ne radi mi CD da pustim
SODOM, moracu nesto potraziti da me izvuce iz crnjaka ... ja mislim da
sam nasao ono sto trazim ... Green Day. Oni su meni legende .. imam
par njihovih pjesama u mp3 formatu. Od njih se nemeres nikako ucrnjacit
jer pjevac ima debilan glas. Jedini nacin da se ucrnjacis je ako ti je
zao pjevaca.
Evo dio teksta: "Bite my lips and close my eyes, take me away to
paradise ... I sit around and watch the phone but noone is calling
call me patethic, call me what you will ... my mother says to get a job
but she don`t like the one she`s got, when masturbration lost it`s fun
... "
Zar nisu legende. Bolji su od Offspringa.

Eto, posto odgnah crne misli iz glave red bi bilo da napisem nesto na
neku svetliju (ovo sam napisao na ekavskom jer nisam siguran pise li
se sa "je" ili "ije") temu. Ja ... pa znate li vi da smo mi u Bosni
u velikoj prednosti. Koja jos drzava ima dva pisma: cirilicu i latinicu.
To je zakon. To pokazuje da smo na ... huh ... evo upravo je Dino dosao
na vrata da mi kaze da javim sviracima da dodju kod njega oko pola
dvanest, a on ode do "Vivaldija" da kupi zicu. Sta sam ono pricao ...
ja ... To pokazuje da smo na mjestu gdje se "ljube" istok i zapad.
Kad malo skontate ... u drzavama zapadno od nas pismo je latinica. A u
drzavama istocno .. glavna je cirilica.
A mi, legende, imamo oba pisma.
To otvara mnoge mogucnosti .. npr. gledao sam jedan americki film ...
davno je to bil oal sjecam se ovog detalja: neko je ubio nekoga i nasli
su cahuru od metka. Na cahuri obicno pise oznaka kalibra, na ovoj je
pisalo 33. Ali to je prevelik kalibar za pistoljski metak. I tako su
neki detektivi kontali kontali .. i skontaju da je to skracenica od
"Zamor Zapadu", sto na ruskom znaci smrt zapadu. Eh sad to su u filmu
objasnili ... napisali su da je rusko slovo z slicno trici. Al ja sam
znao sta znaci 33 cim su rekli zamor zapadu. Pa zar to nije legendarno?
Ima jos primjera ... ruski jezik je puno koristen na internetu. Neki
dan sam vidio baner na hotmailu na ruskom jeziku. I posto sam znao
cirilicu skonto sam nesto,a nesto nisam ...  tri tackice oznacavaju ono
sto nisam skont`o: "... kompjuter ... ... ... ... zeljezo ... ... ...
... microsoft ... ... ... ".
:))))
To sve pokazije koliko smo mi ovdje u Bosni na visokom stupnju razvoja.
Pa imamo i traktore i kombajne i kosilice i sve ostalo sto je potrebno
za razvoj najperspektivnije grane privrede u ovom dobu: poljoprivrede.

Eto .. da ne duzim ... ovdje cu se rastati s vama ovim stihovima od
Green Day-a ... "I`m feeling like a dog in heat, barred indoors from the
summmer street, I locked the door to my own cell, and I lost the key.."

Budi kul, moja ajsikju rajo ...

Danasnji ICQRAJA newsletter potpisuje: Senad Uka

Copyright (c) ICQRAJA team


